Обобщение на WSL: Ливърпул победи Манчестър Юнайтед и Тотнъм разстрои Арсенал, докато Челси отива начело
The Mirror | 2023-12-17 | 00:13:09

Сезонът на Суперлигата за жени най-накрая достигна средата си, като таблицата на лигата изглежда толкова конкурентна, колкото някога е отивала в зимната пауза.

Действащият шампион Челси се възползва максимално от своите съперници за титлата, губейки точки около тях, за да се изкачи с три точки на върха благодарение на победата си с 3-0 над Бристол Сити. Манчестър Сити отиде на почивката с много поводи за усмивка, тъй като хеттрикът на Хадиджа Шоу не само ги изстреля на второ място в таблицата с победа с 4-1 над Евертън, но прави национала на Ямайка водещ голмайстор в лигата.

Когато Сити и Челси се забавляваха във финалната трета, Арсенал и Манчестър Юнайтед се бореха да намерят остър ръб, но надлежно им беше даден урок по клинично завършване от съответните им опоненти Тотнъм и Ливърпул. Нито Спърс, нито Ливърпул някога са побеждавали съперника си през уикенда в WSL.

Битката за изпадане продължава да се разгаря през втората половина на сезона. Драматичното равенство 1-1 на Уест Хям с Лестър означава, че те се измъкнаха от мястото на изпадащите по голова разлика, а Бристол Сити остана на дъното.

Тук Mirror Football ви прекарва през мачовете от уикенда.

Томас се завърна сред головете в Спърс разстроен

Марта Томас не беше намерила вратата за Тотнъм в пет мача, изненадваща липса на завръщане предвид благоприятния старт на сезона на бившия нападател на Ман Юнайтед. Безплодните бягания в крайна сметка приключват и Томас пристигна, за да завърши сензационен отборен ход и да осигури всичките три точки.

Целта беше Робърт Вилахамн по учебник: тази, която започна с вратаря Барбора Вотикова – която стартира за първи път от сезона на WSL – вдигна терена чрез добре отработено подаване с едно докосване и завърши с Томас, оставяйки Мануела Зинсбергер на мястото. Да се ​​хвърли вината изцяло върху закотвените крака на Зинсбергер е несправедливо, като се има предвид колко просто Спърс се разделиха с пресата на Арсенал, оплака се фактор мениджър Йонас Ейдевал в оценката си след мача.

Динамиката между Бет Инглънд и Томас работи добре, като и двамата се захранваха от другия, а Англия се справяше особено добре, за да изгради игра от нея. Вилахамн без съмнение ще бъде развълнуван от перспективата да надгражда динамиката на дуото през следващите седмици.

Пред лицето на безмилостното завършване на Спърс, 31-те удара на Арсенал към вратата на Вотикова не се равняваха на нищо. Завръщането на Вивиан Миедема през второто полувреме беше навременно напомняне за Арсенал, че все още е необходимо време, преди холандският национал или партньор в удара Бет Мийд да се върне към предишните си висоти.

Арсенал все още е само на три точки от Челси, това са повече пропуснати точки от отбор от средата на таблицата, който им беше трудно да разбият, фал, който може да се върне, за да ги преследва.

Еволюцията на Ливърпул на показ в Манчестър Юнайтед

Трябва да си припомним, че преди малко по-малко от година Ливърпул пристигна в Юнайтед и бяха разбити с 6-0, докато заплахата от изпадане надвисна зловещо над рамото им.

Подобно минало изглежда почти измислено, като се има предвид еволюцията, на която Червените се наслаждаваха под ръководството на мениджъра Мат Биърд оттогава. Страната на Биърд е четвърта в коледната ваканция, изравнена по точки с Юнайтед благодарение на победителя от второто полувреме на Тейлър Хайндс.

Юнайтед изглеждаше предопределен за прост следобед, тъй като Ела Туун изстреля домакините в преднина в рамките на три минути. Но познат разказ се разигра, тъй като рутинните шансове бяха пренебрегнати и вратата остана отворена за Ливърпул, който надлежно се възползва от шанса си, след като центрирането на Мелиса Лоули беше обърнато отвъд Мери Ърпс от Мили Търнър.

Втори удар пристигна от корнер чрез Хиндс. Оставащите 20 минути бяха епизод на Юнайтед, осуетен от организираната и непоколебима защита на Ливърпул, подкрепяна от вдъхновения Тийгън Мика на вратата.

Докато мачът може да се разглежда като осезаем критерий за растежа на Ливърпул, изкушението идва за да го видите в обратната посока за Юнайтед. Въпреки множеството шансове, Юнайтед не успя да реализира, опитите ставаха все по-неспокойни с течение на времето.

Клубът, който тласна Челси до ръба миналия сезон, сега претърпя две поражения в лигата и загуби 12 точки от възможни 30, повече, отколкото през миналия сезон. Мениджърът Марк Скинър призова за очевидното неразположение на отбора си, като добави, че втората половина на сезона трябва да се подобри.

Хеттрикът на Бъни Шоу дава на Сити лифт

Понякога Хадиджа Шоу не го прави не получавам достатъчно кредит. Може би защото тя прави отбелязването на голове да изглежда толкова лесно. Но този сезон, въпреки че тя продължава да прави така, че вкарването на голове да изглежда елементарно като дишането, е невъзможно да се отрече заслугата й.

Перфектен хеттрик и победа с 4-1 над Евертън е кулминацията на Шоу 2023. Победата удължава победната серия на Сити до четири мача в лигата и ги поставя на второ място в таблицата, изравнени с Арсенал и само на три точки зад Челси.

Това е солиден обрат от страна на Гарет Тейлър, който изглеждаше, че има претърпяха неоспоримо колебание, след като претърпяха последователни поражения съответно от Арсенал и Брайтън.

Междувременно поредицата от три мача без загуба на Евертън приключи с поражение от Сити. Зашеметяващият първи удар на Аурора Гали от дистанция възнагради много по-добрата игра през второто полувреме от Карамелите.

Челси отива на върха, докато Джеймс се завръща със стил

Челси седи в познатата позиция в горната част на масата, насочвайки се към коледната ваканция. Лорън Джеймс, завърнала се в титулярния състав, след като претърпя злоупотреба от загубата от Арсенал миналия уикенд, отбеляза завръщането си с чудесно усилие за къдрене от границата на наказателното поле.

Удар от воле на Ерин Кътбърт удвои предимството на гостите, въпреки че резултатът на полувремето може би не разказа цялата история, тъй като Бристол Сити показа едно от най-добрите си и най-организирани представяния за сезона.

Вземането на решения в последната третина продължава да бъде проблематично за отбора на Лорън Смит, проблем, който изглеждаше чужд на Челси в неделя, когато Сам Кер кимна центрирането на Гуро Райтен, за да даде на сините неоспорим аванс от 3-0 .

Ниам Чарлз беше изгонен дълбоко в добавеното време за втори жълт картон, въпреки че Лъвицата ще пропусне само сблъсъка на Челси за ФА Къп и ще бъде на разположение за мача на WSL срещу Манчестър Юнайтед, един от многото решаващи сблъсъци, ако Челси трябва да затвърди доминацията си в лигата през новата година.

За Бристол Сити резултатът ги оставя в дъното на таблицата на WSL, което е трудно предложение за стомах след оставащи 12 мача. Мениджърът Смит може да се утеши от факта, че цялостното представяне се подобрява, но качеството в последната третина е наложително.

Чуковете грабнаха жизненоважна точка, за да се измъкнат от мястото на изпадане

Рехане Скинър изглеждаше готов да съжалява за още един мач, определен от отхвърлени възможности. Но тя може да благодари на Хонока Хаяши, че избегна тази съдба, тъй като попадението на японския национал в осмата минута на добавеното време спечели заслужена точка срещу Лестър и сложи край на поредицата от пет загуби на Чуковете.

Уест Хям имаше много шансове да избегнат последна драма, само за попадението на Лена Петерман с малко над 20 минути оставащо редовно време, за да ги накара да гледат в дулото на ново поражение в лигата.

Както беше Хава Сисоко изгонен за второ нарушение за жълт картон в последните моменти, поражението изглеждаше неизбежно, ако Хаяши го нямаше.

Лестър едва ли можеше да се оплаче от резултата предвид баланса на играта, въпреки че имаше първа победа в лигата от Октомври, откъснат по такъв начин, ще бъде труден за поемане от страната на Уили Кърк.

Леон помага на Вила с 10 жени да завърши 2023 г. на високо ниво

Най-накрая ли дойде времето WSL, когато Астън Вила, бившите фаворити в четворката на Disruptor, най-накрая открият този дълъг неуловим ритъм?

Отборът на Карла Уорд постигна първа стъпка в тази мисия с победа с 1-0 над Брайтън, за да завърши 2023 г. на относително висока нотка, въпреки че загубата на Маз Пачеко за първия им мач за новата година е цена, след като на защитника бяха дадени нареждания за марширане в последните секунди на редовното време за лошо предизвикателство срещу Кейти Робинсън.

Адриана Леон откри резултата през второто полувреме след първо полувреме, което бе дефинирано и продиктувано от атаката на Вила. Леон имаше лошия късмет да не се впише вече в таблицата с резултати, след като видя по-ранен гол, отбелязан като засада, след като тя удари Софи Баггали, която беше разпръснала гръмотевичния удар на Рейчъл Дейли от дистанция.

Леон компенсира потенциалното спорно обаждане с откриването на второто полувреме. Това беше най-малкото, което Вила заслужаваше, предвид 18-те удара към вратата и 6 към вратата. За сравнение, Брайтън можеше да се похвали само с четири удара по това време, без нито един в целта.

Елизабет Терланд, водещият голмайстор на Чайките, изглеждаше твърдо решена да промени тези късмети и се справи добре с драматичния край на мача, при който Пачеко беше изгонен в 89-ата минута, а Брайтън безмилостно търсеше изравнителен гол . Усилията им обаче в крайна сметка бяха напразни, тъй като Вила спечели трета победа в кампанията, за да се издигне още повече от мястото на изпадащите.

Присъединете се към новата ни WhatsApp общност! Кликнете, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашите